Nowy członek rodziny - jak przygotować się na przyjęcie psa?

Nowy członek rodziny wywołuje zawsze dużo pozytywnych emocji. Każdy z nas chce powitać go najlepiej, jak się da, kupując najlepszą wyprawkę, inwestując w drogie legowisko, piszczące zabawki czy piłki. Warto jednak do tematu przygotowania wyprawki podejść na spokojnie, nie wpadając w szał zakupowy bez przemyślenia danego produktu. Zdecydowanie proponuję, by z niektórymi produktami wstrzymać się z zakupem do momentu adaptacji psa w naszym domu.

Co warto kupić przed przybyciem psa?

O ile ważne jest przygotowanie się z odpowiednimi akcesoriami spacerowymi, tj. smycz, obroża/szelki, etui na worki i worki na odchody, warto zastanowić się nad tym, co pomoże psu oswoić się w nowym środowisku.

Obecnie na rynku jest dostępna ogromna ilość produktów dla psów. Tańszych i droższych, co nie znaczy, że te najdroższe są najlepsze. Należy pamiętać, że nasza ekscytacja nie oznacza, że pies do nowego miejsca wejdzie z wielką pewnością siebie.

Akcesoria pomocne w adaptacji psa.

Co więc warto kupić dla psa, by mógł poczuć się dobrze? Najlepszą opcją będzie zaopatrzenie się w akcesoria, które pomogą psu poczuć się dobrze w nowym otoczeniu. Mogą to być np.:

Gryzaki naturalne - im mniej produkt jest preparowany, tym lepiej. Warto wybierać produkty suszone, bez barwników.
Maty węchowe - doskonałe do stymulacji umysłowej psa.
Kong - trwała zabawka, którą można wypełnić przysmakami.
Maty do wylizywania - idealne do relaksacji psa, przykłady: LickiMat Buddy, LickiMat Soother.

Wybór odpowiedniej karmy i przysmaków.

Oprócz wyboru dobrej jakości karmy dobrze poświęcić czas na dobranie wartościowych psich przysmaków. Zdecydowanie nie wybieraj tych smaczków, które są kolorowe i mają dużo konserwantów. Dla Twojego psa nie ma znaczenia kolor ciastek, ale skład już tak. Polecam sięgnąć po smaczki, jak i gryzaki pochodzenia polskiego.

Podsumowanie.

Przygotowanie wyprawki dla nowego psa to ważne zadanie, które warto przeprowadzić z rozwagą. Wybieraj produkty, które będą nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim bezpieczne i pomocne w adaptacji Twojego psa w nowym domu.

A jeżeli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu odpowiedniej wyprawki dla swojego psa - napisz do mnie, pomogę Ci z wyborem najlepszych produktów. 


🐾

Milena Wesoła Sznupka